TÜFAD Gelişim Seminerine, Tirebolu’dan 5 antrenör katıldı! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

TÜFAD Gelişim Seminerine, Tirebolu’dan 5 antrenör katıldı!


Giresun’da TÜFAD Başkanlığı tarafından düzenlenen ve 1 gün süren Zorunlu Gelişim Seminerine ilçemizden 5 futbol antrenörü de iştirak etti…

Türkiye Faal Antrenörler Derneği (TÜFAD) tarafından ilimizde düzenlenen ve bir gün süren Zorunlu Gelişim Seminerine, ilçemiz Tirebolu’dan 5 teknik adam katıldı. TFF Eğitmenleri nezaretinde gerçekleşen seminer, Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi M. Akif Ersoy Konferans Salonunda yapıldı.

TFF Eğitmenleri M. Nedim Karadeniz, Kazım Hakan Yılmaz ve Kamil Erdem nezaretinde gerçekleşen seminere, Giresun TÜFAD Şubesi Başkanı Hasan Ali Tek ev sahipliği yaparken; seminerde ASKF Başkanı Mehmet Güngör, Futbol İl Temsilcisi Sinan Işık ile TÜFAD eski başkanlarından Teknik Direktör Aziz Ergun’da hazır bulundu. Giresunlu antrenörler, taban birlikleri temsilcileri ve bazı davetlilerin de katıldığı seminerde; Tirebolu’dan Çetin Durkaya, İsmail İşler, Mehmet Karahasanoğlu, Necati Akyol ve Sedat Pir gibi antrenörler yer aldı.

Giresun’daki seminer 20 Haziran Çarşamba günü sabah saat 09.30’da başlayıp 17’de sona erdi. Seminerde antrenörlere futboldaki yenilik ve gelişmeler hakkında eğitici bilgiler verilirken; organşizeye iştirak eden teknik adamların yeni sezonda çalışma hakkının elde ettikleri kaydedildi. TÜFAD Başkanı Tek, yoğun bir katılımla gerçekleşen seminerin antrenörler ve spor adamları için gayet yararlı geçtiğini belirterek, “Antrenörlerimizin yenilikçi ve gelişmelerden yana olmaları gerektiğini bir kez daha müşahade etmiş olduk. TÜFAD Giresun Şubesi olarak bizim amacımız, antrenörlerimizin üretken ve bulundukları camiaya faydalı olmalarıdır. Antrenörlerimiz ne kadar iyi ve yetişmiş olursa, elde edecekleri başarılar da o derece yüksek olur. O nedenle bu tür seminerler bizler için çok önemlidir” dedi.