Üniversite öğrencilerine tatilde iş! - Genel | Tirebolu Ekspress Haber

Üniversite öğrencilerine tatilde iş!


Yükseköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Sosyal Çalışma Programı (AÇP) ile yaz tatilinde üniversite öğrencilerine iş imkanı sağlanacak…

İŞKUR tarafından hazırlanan Sosyal Çalışma Programı (SÇP) ile Cumhurbaşkanlığ Birinci 100 Günlük İcraat Programı kapsamında üniversite öğrencilerine yaz tatilinde iş imkanı sağlanacak.

Yükseköğretim öğrencilerine yönelik olarak hazırlanacak programla ilgili uygulamanın 2019 Haziran’ında başlaması planlanırken; SÇP kapsamında ilimizde işbirliği yapılması öngörülen kamu kurum ve kuruluşlarına bilgilendirme yapıldı. Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan toplantıda, öğrencilere hangi işlerin yaptırılabileceği belirlenirken; üniversite öğrencilerine yönelik programın Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında uygulamaya konulacağı kaydedildi. Söz konusu uygulama ile üniversite öğrencilerinin çalışma hayatı ile tanışmasını sağlamak, gençlere çalışma disiplini kazandırmak ve insani değerlerin geliştirilmesi, desteklemek amacıyla toplumsal faydanın yüksek olduğu kamusal alanlarda sunulan hizmetlere öğrencilerin geçici süreyle katılımlarının ve aynı zamanda geçici gelir elde etmelerinin sağlanması hedefleniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir