Üreticiler dikkat! ÇKS’de son haftaya giriyoruz… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Üreticiler dikkat! ÇKS’de son haftaya giriyoruz…


Tirebolu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gencan, ÇKS başvurularını yapmayan üreticileri son kez uyararak, en geç 30 Haziran 2018 tarihine kadar müracaatlarını yapmaları gerektiğini hatırlattı…

2018 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları 30 Haziran’da sona eriyor. Tirebolu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Gencan, konuyla ilgili olarak üreticileri son kez uyararak, başvurularını halen yapmayan üreticilerin en geç 30 Haziran Cumartesi günü mesai saati bitimine kadar müracaatlarını yapmaları gerektiğini hatırlattı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan ÇKS’ne başvuru süresi 30 Haziran 2018 Cumartesi günü mesai saati sonunda bitecek olup, bugüne kadar müracaatlarını yapmayan çiftçilerin mağdur olmamaları için bu süreyi iyi değerlendirmeleri gerektiği bildirildi. Bilindiği gibi, ÇKS’ne başvurmayanlarla ilgili mevzuat hükümleri gereğince üreticiler hiçbir tarımsal destekleme ödeneklerinden yararlanamayacaklar. Konuya bir kez daha dikkat çeken İlçe Müdürü Gencan, halen başvuruda bulunmayan çiftçilerin en geç 30 Haziran Cumartesi günü mesai saati sonuna kadar başvurularını yapmaları gerektiğini hatırlatarak, müracaatların bizzat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne yapılacağını kaydetti.