Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
GÜNDEMYAŞAM

Uyuşturucu Komisyonu toplantı yaptı!

Tirebolu’da Kaymakam Kotan’ın başkanlığında toplanan Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu, ilçenin geleceğine yönelik önemli kararlar aldı…

Tirebolu’da geride bıraktığımız hafta içinde İlçe Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan’ın başkanlığında Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı yapıldı ve Kaymakamlık Toplantı Salonunda 14 Haziran Salı günü gerçekleşen bu oturumda önemli kararlar alındı.

İlçedeki daire amirlerinin katıldığı toplantıda; uyuşturucu, alkol ve tütün gibi madde bağımlıları ile kumar, teknoloji değişikliği gibi davranışsal bağımlılıklarla mücadele konusunda, ilçede bugüne kadar yapılan ve bundan sonraki süreçte yapılacak olan çalışmaların genel bir değerlendirilmesi yapılıp; söz konusu mücadele kapsamında alınması gereken koruyucu ve önleyici tedbirlerle verilecek eğitimler üzerinde duruldu. Toplantıda ayrıca; ilçede bulunan metruk binaların tespit edilip yıkılması ya da ıslah edilmesi, okullarda güvenlik kameraları kurularak bunun Güvenlik Sistemine entegre edilmesi, bu arada okul ve çevrelerinde güvenliğin artırılması ve her türlü bağımlılıkla mücadelede alınacak tedbirler gözden geçirilerek, bu yıl içinde yapılan çalışmalar da değerlendirildi.

Öte yandan, komisyonda alınan kararların takipçisi olacağını bildiren Kaymakam Kotan, söz konusu mücadele konusunda Güvenlik Birimlerinin yanı sıra tüm daire amirlerinin de üzerlerine düşen çalışmaları zamanında yapmaları gerektiğinin altını çizerek, “Bu konuda hepimizin amacı, toplumumuzu ve özellikle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan arındırmak olmalıdır” dedi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler