Vali ve eşi, Tirebolu’da engellilerle bir araya geldi… - Genel | Tirebolu Ekspress Haber

Vali ve eşi, Tirebolu’da engellilerle bir araya geldi…
Dünya Engelliler Günü münasebetiyle İlçemiz Kayamakamlığı tarafından organize edilen özel programa; eşi Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte katılan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, yaptığı konuşmada tüm engellilerin gününü kutladı…

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, eşi Dr. Aliye Sarıfakıoğulları ile birlikte Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Tirebolu’da düzenlenen özel programa katıldı. İlçe Kaymakamlığı tarafından 7 Aralık Cuma günü Gölağzı mevkiindeki Mavi-Yeşil Restaurant’ta gerçekleşen programda bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, tüm engellilerin gününü tebrik ederek, onlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Tirebolu Kaymakamlığı organizesinde düzenlenen özel programa; Vali Sarıfakıoğulları ve eşi Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Yakın ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu‘da katıldı. Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce ve eşi Mina Yüce’nin ev sahipliğinde gerçekleşen programda, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz’da hazır bulundu.

Tirebolu Engelliler Özel Uygulama Okulu Müdürü Fatih Göl’ün açılış konuşmasıyla başlayan programda, Valimiz Sarıfakıoğulları’da anlamlı bir konuşma yaparak, tüm engellilerin gününü kutladı. Konuşmalarında 3 Aralık tarihinin önemine değinen ve toplumumuzun yüzde 13’ünün engelli olduğuna dikkat çeken Vali Sarıfakıoğulları, il bazında bulunan engelliler için çok verimli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bizim için çok özel olan engellilerimizle ilgili engelleri hep birlikte aşacağız. Onların topluma kazandırılması yolunda önemli adımlar atıyoruz. Bunun için de ilimizde kurduğumuz Bölge Engelli Okulu ile Keşap’taki Rehabilitasyon Merkezimizi 2019 yılında hizmete sokacağız. Ayrıca, Tirebolu Özel Uygulama Okulu’nun da gelişmesi yolunda gerekli çalışmaları yapacağız” dedi ve ilçede bu okulun açılmasına büyük katkıda bulunan Başoğlu ailesine teşekkürlerini sundu.

Tirebolu’daki Özel Eğitim Uygulama Okulu ile ilçedeki okullarda bulunan tüm Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinin velileriyle katıldığı programda, müzik eşliğinde eğlenceler yapılırken; bol bol resimler çekildi ve engellilerle felekten bir gün geçirildi. Yoğun ilgi gören programda ayrıca, engellilere çeşitli hediyeler de verildi.

TİREBOLU’DAKİ OKUL 38 ÖĞRENCİYE HİZMET VERİYOR

Tirebolu’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile 11 Haziran 2018 tarihinde açılan ve ilçenin Demirci Mahallesi Akmaz mevkiindeki binada Tirebolu ile birlikte Görele, Eynesil, Çanakçı, Güce ve Doğankent ilçelerinde bulunan orta-ağır düzey otistik ve zihinsel engelli öğrencilere eğitim-öğretim veren Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda şu anda 38  öğrenci özel eğitim görüyor. Bu öğrencilerden 14’ünün Tirebolu merkez ve köylerinden olduğu kaydedilirken; diğer 24 öğrencinin de taşımalı sistemle diğer ilçelerden geldiği getirildiği ifade edildi. Bölge Okulu olarak hizmet veren bu özel kurumumuzun gelişip büyümesi için devletimizin yanı sıra hayırsever hemşehrilerimizden de destek bekliyoruz.

Haber ve Fotoğraflar: Şahin Yiğiter-Kader Emre (Tirebolu Ekspress)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir