Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
GÜNDEMYAŞAM

Validen İlk Ziyaret, Tirebolu’ya!

Giresun’un yeni Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, il genelindeki ilk ilçe ziyaretini, Tirebolu için özel bir gün olan 22 Ağustos Salı günü ilçemizde gerçekleştirdi…

Giresun Valiliği’ne atandıktan hemen sonra ayağının tozuyla ilçe ziyaretlerine de başlayan Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, ilk ilçe ziyaretlerini Tirebolu ve Espiye’ye yaptı. Vali Serdengeçti, 22 Ağustos Salı günü ilk olarak o gün Sel Şehitlerini Anma Töreni düzenlenecek olan Tirebolu’ya geldi ve ilçede bir dizi ziyaret ve incelemelerde  bulundu.

Tirebolu’da ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Serdengeçti, daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Kaymakamlık Makamında Kaymakam Dr. Muhammed Lütfi Kotan ve Belediye Başkanı Burhan Takır ile bir araya gelen Vali Serdengeçti, ilçenin genel durumu, eğitim, sağlık ve altyapı projeleri hakkında kendilerinden brifing aldı. Vali Serdengeçti’nin Kaymakamlığı ziyaretinde Kaymakam Kotan’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhan Takır, İl Genel Meclisi Üyeleri Murat Arslan ve Mehmet Şener, İYİ Parti İlçe Başkanı Attila Aydın ile Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Halil Kadıoğlu’da hazır bulundu.

Kaymakamlıktan sonra beraberinde İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Özgür Özer ile İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı olduğu halde, Tirebolu İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü de ziyaret eden Vali Serdengeçti, ilgili kurum amirlerden ilçenin güvenlik durumu ve asayişiyle ilgili bilgiler alıp, güvenlik görevlilerine teşekkür ederek, görevlerinde kendilerine ve personellerine başarılar diledi. Vali Serdengeçti ve beraberindekiler, daha sonra ilçedeki diğer ziyaret ve incelemelerine geçtiler.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler