Vali’den, Konkasör Tesislerinde inceleme… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Vali’den, Konkasör Tesislerinde inceleme…


Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Tirebolu Harşıt Havzasında bulunan Konkasör Tesislerinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı…

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Tirebolu Harşıt Havzasında bulunan Giresun İl Özel İdaresine ait Konkasör ve Kilitli Parke Tesislerinde incelemelerde bulundu. Vali Sarıfakıoğulları, tesisle ilgili İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın ve İşletme Müdürü Okay Sarısaray’dan bilgiler aldı.

Kurum yetkilileri, Vali Sarıfakıoğulları’na; tesisin, kurumun altyapı ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulduğunu ifade ederek, tesiste yılda 400 bin metrekare Kilitli Parke ve  312 bin ton Kırma-Eleme-Yıkama malzeme ile 540 bin ton Hazır Beton üretimi yapıldığını ilettiler. Harşıt Vadisi içinde 37 dönüm arazi üzerinde kurulu bulunan Konkasör ve Kilitli Parke Tesislerinde günde 6 çeşit agrega (Doğal kum, kırma kum ve çakıl üretildiği ve günlük üretim miktarının da 1500 ton olduğu kaydedildi.

Tesiste gerçekleştirilen hjazır beton üretiminin, parke için yapılmakta olduğu kaydedilirken; parke üretim tesisisinde günlük 700 metrekare parke üretildiği belirtildi. Ayrıca, tesiste 6’lık parke bordür, yağmur oluğu ve benzeri tüm mamül ürünlerin altyapısının mevcut olduğu bildirildi.