Ve Yeşilgiresun Belediyespor küme düştü! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Ve Yeşilgiresun Belediyespor küme düştü!


Son 3 sezondur Türkiye Basketbol Süper Liginde mücadele veren potadaki güzide temsilcimiz, kendi evindeki maçta Tofaş’a yenilince, kaderine razı olmak zorunda kaldı…

Türkiye Basketbol Süper Liginde 3 sezondur yaşam savaşı veren potadaki güzide temsilcimiz Yeşilgiresun Belediyespor, ligdeki son maçında güçlü rakibi Tofaş’a yenilince, kötü kaderine razı oldu ve küme düştü.

Tahincioğlu Basketbol Süper Liginde kalburüstü takımlarla mücadele veren ve kendi evinde oynadığı son 2 maçı kaybeden Dev Çotanaklar, 3 sezon sonra bir alt lige düşerlerken, taraftarlarını da üzdüler. Acı sonla karşılaşan temsilcimizde moraller alt-üst olurken; küme düşme hattındaki rakibimiz Gaziantep Basketbol’ün,  Darüşşafaka’yı hem de deplasmanda yenmesi, üzüntümüzü bir kat daha arttırdı. Önceki hafta sonu sahamızda bizi yenen Darüşşafa’nın, kendi evindeki son maçta, rakibine yatması ve bile bile mağlup olması, bu işin içinde başka dolapların döndüğünü ortaya çıkarırken; ligde ikinciliği garantileyen Tofaş’ın da temsilcimiz karşısında cansiperane şekilde mücadele etmesi, kafaları çok karıştırdı.

Ligde onuruyla mücadele eden ve son iki maçını kaybederek küme düşen Yeşilgiresun Belediyespor’un, 3 sezondur bizlere ve taraftarlarına yaşattığı heyecan için ekibimizin A’dan Z’ye tüm görevlilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Temsilcimiz yeni sezonda Basketbol Büyük Erkekler 1. Ligde mücadele edecek.