Veliler çocuklarıyla birlikte kitap okudular! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Veliler çocuklarıyla birlikte kitap okudular!


Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu’nda veliler arasında Kitap Okuma Sınavı yapıldı ve ilk 3’e giren velilere törenle ödül verileceği bildirildi…

Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu’nda veli ve öğrencilerin katılımı ile Kitap Okuma Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte çocuklarıyla birlikte kitap okuyan veliler arasında Kitap Okuma Sınavı da yapılarak, dereceye giren velilere ödül verileceği bildirildi.

Müdür Zihni Yılmaz’ın önderliğinde eğitim ve öğretim alanında ön plana çıkan yöntem ve uygulamalarıyla dikkat çeken Sakarya İlkokulu’nda, bir süreden beri periyodik olarak gerçekleştirilen “Haydi Çocuğum Birlikte Kitap Okuyalım” adı altındaki etkinlik kapsamında, veliler çocuklarıyla okulda kitap okudular. Okulda Serbest Etkinlik Saatinde çocuklarıyla buluşan veliler, birlikte kitap okuyarak, kampanyaya destek verdiler. Okulda eş zamanlı olarak başlatılan etkinliğe yoğun ilgi gösteren Sakaryalı veliler, çocuklarıyla okudukları kitaplar için sınava da tabii tutularak, etkinliğin eğitim-öğretime katkısına destek sağladılar.

Sakarya İlkokulu Müdürü Yılmaz, veliler arasında yapılan sınavda ilk 3’e girenlere önümüzdeki günlerde okulda yapılacak bir törenle ödül verileceğini belirterek, çocuklarıyla birlikte kitap okuyarak projeye katkı sağlayan velilere de Katılım Belgesi takdim edeceklerini söyledi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir