Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
YAŞAM

Yalç Köyü, yine yasa büründü!

Tirebolu-Giresun Durağı şoförlerinden Hasan Ali Şeker (54), evinin kapısında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirerek; ailesini, arkadaşlarını ve sevenlerini derinden üzdü..!

Tirebolu-Giresun Dolmuş Durağı şoförlerinden Hasan Ali Şeker (54), Yalç Köyünü yasa boğdu. Yalç Köyünün sevilen şahsiyetlerinden Hasan Ali Şeker, 1990 yılında kalp krizi sonucu ölen babasıyla aynı akibetini yaşadı ve 26 Mayıs Cumartesi günü köyde geçirdiği ani kriz sonrasında hayata veda ederek, Yalç Köyünü üzüntüye boğdu.

Yalç Köyünün tanınmış eşraflarından Ekizin Hamit’in (Halaçoğlu Hamit Şeker) küçük oğlu, evli ve bir erkek çocuk babası Hasan Ali Şeker, uzun yıllardan beri Tirebolu-Giresun Dolmuş Durağında çalışıyordu. Hiçbir rahatsızlığı olmayan ve olay günü arkadaşlarıyla sohbet edip şakalaşan Şeker, izin günü olan Cumartesi’yi köyünde geçirmek istemişti. 26 Mayıs Cumartesi günü ikindi namazı saatlerine yakın Tirebolu’dan Ramazan eksiği ve pide alıp Yalç’a giden talihsiz dolmuşçu, köyde evlerinin kapısında bir anda yere yığıldı. Kalp krizi geçiren Şeker, yakınları tarafından acilen Espiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, yolda Espiye’den gelen ambülansa devredildi. Hastanede hayata döndürülmeye çalışılan talihsiz şoför Şeker, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve genç denebilecek bir yaşta hayatını kaybetti.

Yıllar önce babası da kalpten giden Hasan Ali Şeker için 27 Mayıs Pazartesi günü Yalç Köyünde hazin bir cenaze töreni düzenlendi. Halaçoğlu ve Şeker sülalelerinin sevilen şahsiyetlerinden olan, köyde ve arkadaşları arasında sakinliğiyle tanınan dolmuşçu Hasan Ali Şeker, emekli ormancı Ekrem Ali ve emekli imam Ali Şeker’in kardeşleri olup; Yalç Köyünün saygın eşraflarından merhum Hamit Şeker’in oğluydu. Halaçoğlu sülalesinden Neriman Şeker’in sevgili eşi ve Mert Şeker’in biricik babasıydı. Ani ve beklenmedik ölümüyle Yalç Köyünü yasa boğan talihsiz kaptan Hasan Ali Şeker’in cenazesine çok kalabalık bir cemaat katılırken; Yalç Köyü Camii avlusuna gelenler, Şeker ve Halaçoğlu Ailelerine taziyelerini ilettiler. Talihsiz kaptanın eşi, oğlu ve amca oğlu Halil Şeker, bir an olsun tabutun başından ayrılmayarak, büyük üzüntü içinde taziyeleri kabul ettiler.

Tirebolu-Giresun Durağının sevilen personellerinden olan Hasan Ali Şeker’i, meslektaşları ve durak arkadaşları da son yolculuğunda yalnız bırakmazken; Yalç Köyündeki cenazeye Tirebolu Belediye Başkan Vekili Atilla Aydın ile çok sayıda insan katıldı. Geçirdiği ani kalp krizi sonucu sessiz-sedasız hayata veda eden ve ebediyete göç eden Hasan Ali Şeker’in naaşı, Öğle Namazını müteakip kılınan Cenaze Namazından sonra Yalç Köyü Mezarlığında göz yaşları arasında toprağa verildi.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum kardeşimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve yakınlarına da sabrı cemil dileriz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Ayrıca, Yalç Köyünün de başı sağolsun…          

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler