Son Dakika

Mayıs 28 2024 | Salı
YAŞAM

Yalç Köyünü yasa boğan kaza!

Tirebolu Yalç Köyü nüfusuna kayıtlı Nail Oruç (63), Kazıkbeli Yaylası’ndan dönerken aracıyla baraj gölüne düşerek hayatını kaybetti. Oruç’un elim bir kaza sonucu ölümü, Yalç Köyünü üzüntüye boğdu…

Kendisine ait araçla Tirebolu’daki evinden Gümüşhane sınırları içindeki Kazıkbeli Yaylası’na giden ve 2 günden beri haber alınamayan Nail Oruç (63), dönüş yolunda geçirdiği trafik kazası sonucu, baraj gölünde boğularak hayatını kaybetti. Yalç Köyünü yasa boğan kaza, 20 Eylül Çarşamba günü akşamı Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi sınırlarındaki Sapmaz Köyünde meydana geldi.Kendisinden haber alınamayan YSE emekli personeli Oruç’un, Jandarma ve AFAT Ekipleri tarafından yapılan arama çalışmaları sonrasında Gökçebel Barajı’ndaki gölde cansız bedenine ulaşıldı. Oruç’un, kendisine ait 28 TH 133 plakalı kamyonetle yayladan dönerken, yaklaşık 200 metrelik uçurumdan Sapmaz Köyü’ndeki Gökçebel Barajı’na yuvarlandığı ve cansız bedeninin olaydan bir gün sonra bulunduğu ifade edilirken; kendisini baraj gölünden çıkarmak için Rize Emniyet Müdürlüğü’nden dalgıç talep edildiği bildirildi. Ekipler tarafından yapılan çalışmalar sonucu barajda boğularak hayatını kaybeden talihsiz adamın cansız bedeni otopsi için Kürtün Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Tirebolu’nun Yalç Köyü nüfusuna kayıtlı 5 çocuk babası Nail Oruç’un, elim bir kaza sonucu ölümü, ilçede ve köyde büyük üzüntü yaratırken; Oruç Ailesi de yasa büründü. Tirebolu YSE’den emekli olan Oruç’un cenazesi, 22 Eylül Cuma günü Yalç Köyünde toprağa verilecek.    

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler