Son Dakika

Nisan 16 2024 | Salı
GÜNDEMSİYASET

Yaman, AKP’den istifa etti!

Tirebolu’da 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için Ak Parti’den Belediye Başkanı aday adayı olan, ancak aday gösterilmeyen Erim Yaman, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, parti üyeliğindeki görevinden istifa ettiğini açıkladı…

31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Ak Parti’den Tirebolu Belediye Başkanı aday adayı olan Erim Yaman, sosyal medya üzerinden zehir-zemberek bir açıklama yaparak, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Aynı zamanda Tirebolu Ziraat Odası Başkanı olan ve bir dönem önce Ak Parti’den Belediye Meclisine giren Yaman’ın, istifası siyasi kulislerde şok etkisi yarattı.

Sosyal medya hesabından Tirebolu kamuoyuna çarpıcı açıklamalarda bulunan Yaman, bu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Kıymetli Hemşehrilerim; 2024 Yerel Seçimleri için, Ak Parti’den aday adayı olmuştum. Aday adaylığım süresince, şahsım ve arkadaşlarım adına yapılan karalama ve itibarsızlaştırma kampanyaları, ilçemizde kendilerini Ak Parti’nin sahibiymiş gibi gören bazı kişiler tarafından başarıyla yürütüldü. Halkın her kesimini kapsayan anketler yapılarak şeffaf ve adil bir aday belirleme sürecini arzu ederdim. Ancak, kirli eller devreye girerek ilçenin kaderiyle oynadılar. Ak Parti adayı Ömer Hıdır beye hayırlı olsun. Kendisiyle görüşmüştüm ve partiden herhangi bir beklentim olmadığını beyan ettim. Bu süreçte kimseye zarar gelmemesi için fazla derinlere inmek istemiyorum. Aday adaylığım sürecinde desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Hakkım herkese helaldir, sizler de haklarınızı helal edin. Ak Parti üyeliğimden ve Ak Parti Meclis üyeliğimden istifa ediyorum. Saygılarımla. 

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler