Yaman, fındığın sorunlarını Ankara’ya taşıyacak! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Yaman, fındığın sorunlarını Ankara’ya taşıyacak!


Fındık fiyatının gerilemesinden endişe duyduklarını ifade eden Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, müdahale olmazsa fiyatların daha da düşeceğini öne sürdü…

Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, fındık fiyatlarındaki gerilemeden endişe duyduklarını belirterek, fındığın sorunlarını Ankara’ya taşıyacağını söyledi.

Tirebolu Ziraat Odası’nda basın mensuplarına konuya ilişkin çarpıcı açıklamalar yapan Başkan Yaman, fındık fiyatı ile üreticilerin yaşadığı sorunları içeren bir raporu, bölge milletvekillerine ve ilgili bakanlık yetkililerine sunmak için önümüzdeki günlerde başkent Ankara’ya gideceğini bildirdi. Fındık fiyatlarının son günlerde iyice gerilediğine ve 12,5 liraya kadar düştüğüne dikkat çeken Yaman, bu yıl rekoltenin düşük olmasına rağmen fiyatların da düştüğünü ifade ettiği açıklamasında, “Eğer fındığa müdahale olmazsa, fiyat daha düşecektir. Bu sorunun çözümü için hazırladığımız raporu Ankara’ya giderek, bölgemiz milletvekillerine ve ilgili bakanlık yetkililerine sunacağız” diyerek, devletin fındığa ve üreticiye sahip çıkmasını isteyeceklerini kaydetti.

Öte yandan, Giresun Ziraat Odaları tarafından hazırlanan “Fındık Raporu”, önümüzdeki Çarşamba günü Ankara’da bölge milletvekillerine ve Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a da sunularak, fındıktaki sorunların çözümü için çaba sarfedilecek. Başkan Yaman’ın bu konuda yaptığı girişimden nasıl bir sonuç alınacağı, üreticiler tarafından büyük bir merak ve heyecanla bekleniyor.