Yaman’dan, fındık üreticilerine sigorta uyarısı! | Tirebolu Ekspress Haber

Yaman’dan, fındık üreticilerine sigorta uyarısı!

Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, üreticilerin mağduriyet yaşamamaları için en geç 10 Mart’a kadar Tarım Sigortalarını yaptırmaları gerektiğini açıkladı…

Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, yöremizdeki çiftçilere bir çağrıda bulunarak, en geç 10 Mart 2019 tarihine kadar ürünlerini ve kendilerini Tarım Sigortasi ile güvence altına almalarını istedi.

Başkan Yaman, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları için mutlaka ürünlerini ve kendilerini Tarım Sigortası ile güvence altına almaları gerektiğini belirterek, “Fındıkta devlet destekli Tarım Sigortası çiftçi için hayati önem taşımaktadır. Üreticimiz yaşanan süreci göz önüne almalı ve hiç vakit kaybetmeden mutlaka sigortalarını yaptırmalıdır. Çiftçilerimiz ilerleyen dönemlerde mağduriyet yaşamamak için ürünlerini ve kendilerini mutlaka sigorta ettirmelidirler” dedi.

Ziraat Odası Başkanı Yaman; dolu, fırtına ve zirai don gibi doğal afetlere karşı üreticilerin alabileceği fazla bir önlem olmadığını hatırlattığı açıklamasında, çiftçilerden 10 Mart’a kadar sigortalarını yaptırmalarını istedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir