Yazar Karslı, 6’ncı kitabını yayınladı!

Tirebolulu emekli öğretmen ve yazar Metin Karslı, yeni kitabı olan ”Yeşil Vadilerden Turkuaza TİREBOLU” adlı kitabını okuyucularıyla buluşturdu…

Tirebolulu emekli öğretmen ve yazar Metin Karslı, 6’ncı kitabı olan “Yeşil Vadilerden Turkuaza TİREBOLU” adlı eserini okuyucularıyla buluşturdu.

Öğretmenlikten emekli olduktan sonra yazarlığa başlayan ve içindeki Tirebolu sevdasını içindeki kitaplara döken Karslı, 2005 yılından bu yana tam 5 ayrı kitap yazmıştı. Eserlerinde Tirebolu sevdasını ön plana çıkaran ve ilçenin tarih ve kültürel yapısıyla ilgili düşüncelerini akıcı bir dille okuyucularına aktaran emekli öğretmen Karslı, son olarak kaleme aldığı “Yeşil Vadilerden Turkuaza TİREBOLU” adlı kitabında da ilçenin önemli şahsiyetlerini ele alırken; Tirebolu’nun tarihsel kültürünü ön plana çıkardı. İlçede, kitaplarıyla ilgili zaman zaman değişik etkinlikler yapan ve okuyucularıyla buluşan Karslı’nın, son kitabının da kısa zamanda bittiği ifade edildi. Yazar Karslı’yı tebrik ediyor ve ilçe kültürüne yaptığı katkılardan dolayı kendisini bir kez daha yürekten kutluyoruz.    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir