Yeniköy Muhtarının Korona Bilançosu! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Yeniköy Muhtarının Korona Bilançosu!


Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay, korona virüs tedbirleri kapsamı boyunca mahallede muhtarlıkça yapılan çalışmaları kamuoyuna açıkladı…

Son yapılan Yerel Seçimlerde Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi’nde muhtarlığa seçilen Osman Altay, aradan geçen bir yıllık süreç içinde mahallede yaptığı sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle ilçe kamuoyunda takdirle karşılanmakta olup, genç muhtar ilçenin örnek muhtarlarından biri olarak gösterilmektedir.

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de saran korona virüsle ilgili tedbirlerin alınmasından sonra, mahalle ve ilçe çapında yaptığı çalışmalarla göze batan ve geceli-gündüzlü mahallesindeki ihtiyaç sahibi yaşlıların yardımına koşan çalışkan muhtar Altay, özellikle sosyal medya üzerinden salgınla ilgili uyarılarıyla da dikkat çekiyor. Mahalle halkına yardım etmekten mutlu olduğunu söyleyen genç ve sevilen muhtar Altay, korona virüs tedbirleri kapsamında çalışma arkadaşlarıyla mahalle halkı için bugüne kadar yaptığı yardımları tek tek açıklarken, şeffaflıktan yana bir tavır sergilediğini de göstermiş oldu.

Son dönemde görev yapmakta olduğu Yeniköy Mahallesinde; 250 aileye gıda paketi, 300 aileye 600 kilo portakal, 600 aileye 2 bin maske, 100 aileye et yardımı ve sokak hayvanları için de 60 kilo mama dağıtımı yapıldığını kaydeden Altay, bu yardımlara bundan sonra da devam edileceğini belirterek, “Paylaşmak güzeldir. Mahalle halkımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaptığımız yardımlar için bizlere ve muhtarlığımıza katkıda bulunan tüm esnaf ve iş adamlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah hepsinden razı olsun” şeklinde ifadeler kullandı.