Yeniköy’de Açık Hava Sineması Etkinliği! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Yeniköy’de Açık Hava Sineması Etkinliği!


Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi Muhtarlığınca düzenlenen etkinlikte, Ertem Eğilmez’in yönetmenliğindeki “Mavi Boncuk” filmi, iftar sonrası gösterime sunulurken; izleyenler adeta eski sinema günlerini hatırladılar..!

Tirebolu’da Yeniköy Mahallesi Muhtarlığına seçildikten sonra mahalle halkıyla daha da iç içe olan, mahalleyi ve mahalleliyi çeşitli yaz etkinlikleriyle sokağa döken Osman Altay, Ramazan ayının son günlerinde halkın yoğun ilgisini çeken yeni bir etkinliğe daha imza atarak, okul bahçesinde Açık Hava Sineması düzenledi.

2 Haziran Pazar günü akşamı iftar saatinden sonra mahalle halkını Halide Edip Adıvar MTAL önüne toplayan genç muhtar Altay, Tirebolu Belediyesi’nin de katkılarıyla temin edilen projeksiyon makinasıyla okul bahçesindeaçık havada  film sunulmasını sağladı. Belediye Başkanı Burhan Takır ile İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci ve CHP İlçe Başkanı Mustafa Karadeniz’in de katıldığı etkinlikte, yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı “Mavi Boncuk” filmi gösterime sunuldu. Genç-yaşlı, çoluk-çocuk  okul bahçesine dolan mahalle halkı ve davetliler, yaklaşık 70 dakika süren ve ünlü sanatçıların rol aldığı komedi filmini kahkahalar içinde izlediler.

Mahalle muhtarı Altay’ın, sosyal ve kültürel alanlarda önderlik ettiği sokak etkinliklerine büyük bir zevk ve iştahla katıldıklarını ifade eden vatandaşlar, “Allah muhtarımızdan razı olsun. Onun sayesinde mahalle olarak daha iyi kaynaşıyoruz ve geleneklerimizi yaşatıyoruz. Genç muhtarımız bize bu yıl Ramazanı en güzel şekilde geçirtirken, sokakta düzenlediği etkinlikler hep birlikte kaynaşma vesilemiz oluyor. O yüzden muhtarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ve kendisini çok seviyoruz” şeklinde yorumda bulunurlarken; genç muhtar Altay’da, bundan sonraki süreçte daha da geniş kapsamlı etkinliklere yer vereceklerini söyleyerek, Açık Hava Sineması Etkinliğinde katılımcılara çay ve patlamış mısır servisinde sporsorluk yapan Yıl-Ka Çay Firmasına teşekkür etti. Yeniköy Mahallesindeki sokak etkinliğine 300’e yakın kişi katıldı ve herkesin etkinlikten büyük memnunluk duyduğu ifade edildi.