Yeniköy’de Geleneksel Sokak İftarı!

Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sokak İftarı’nın bu yıl 3’ncüsü 22 Mayıs Çarşamba akşamı gerçekleşti ve iftara 300’ü aşkın davetli katıldı…

Tirebolu’nun en büyük mahallelerinden biri olan ve sokak etkinlikleriyle dikkat çeken Yeniköy Mahallesi’nde, bu yıl 3’ncüsü gerçekleşen Sokak İftarı, yoğun ilgi gördü. Mahallenin organizatör  gençlerinden Osman Altay’ın, ilk kez muhtar olarak katıldığı etkinlik ayrı bir anlam kazanırken; “Bir Kap Fazla Yap” sloganıyla mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği iftar programında evlerden getirilen nefis yemekler özel konuklarla birlikte yenildi.

Yeniköy Mahallesinde sokağa kurulan masalar iftar saatinden önce tıklım tıklım dolarken; bu yıl 3’ncüsü gerçekleşen etkinliğe Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ile Cumhuriyet Başsavcısı Semih Şişe, Hakimler Erencan İşleyen ve Emrah Koçak, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci’de katıldı.

Yeniköy Mahallesinde bu yıl muhtar olarak göreve başlayan ve İftar Programının organizesini bizzat üstlenen Osman Altay, iftar öncesinde yaptığı kısa konuşmada, tüm katılımcılara ve evlerinden yemek getirerek etkinliğe katkıda bulunanlara çok teşekkür ettiğini söyledi. Mahallede bu tür etkinliklerin bundan sonra geniş kapsamlı olarak yapılacağını da kaydeden Yeniköy Mahallesi’nin genç muhtarı Altay, bu yıl 3’ncüsü gerçekleşen etkinliğe yoğun katılım olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Yeniköydeki sokak iftarında katılımcıların çay sponsorluğunu Yıl-Ka Çay firması yaparken; programa firma Genel Müdürü ve eski siyasetçi Murat Yıldırım ile ailesi de iştirak etti. İftar yemeğini yiyen davetliler, Yıl-Ka Çay personelinin hazırladığı çayları afiyetle içtikten sonra, sokak ortasında müzik eşliğinde bir süre horon tepip eğlendiler. Sokak ortasındaki eğlence Teravih Namazına kadar sürdü ve Yeniköy halkı davetlilerle birlikte unutulmaz bir gece daha yaşadı.     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir