Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
KÜLTÜRYAŞAM

Yeniköy’e ‘Bit Pazarı’ açıldı!

Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi’nde yöresel ürünlerin ve el sanatlarının sergilendiği Bit Pazarı’nın ilki, geçtiğimiz hafta sonu açılarak uygulamaya konuldu…

Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi’nde yöresel ürünlerin ve el sanatlarını sergilendiği Bit Pazarı’nın ilki geçtiğimiz hafta sonu açılarak uygulamaya konuldu. 11 Aralık Pazar günü deneme amaçlı olarak açılan Bit Pazarı’na çevredeki vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken; söz konusu mahallede Gazi Caddesi’ne kurulan pazarda yöresel ürünlerle antika eşyalar dikkat çekti.

Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay, ilçenin ve mahallenin tanıtımına önemli katkıda bulunacak olan Bit Pazarı’nın, ayda bir kurulacağını belirterek, ilki sembolik olarak gerçekleştirilen etkinlik için önümüzdeki süreçte resmi açılış yapılacağını kaydetti. Muhtar Altay, yöresel ürünlerle el sanatlarını ve antika eşyaların halka sunulacağı pazarın, Sokak Projelerinin gelişmesine ışık tutacağını da ifade ederek, “Biz, bu pazar sayesinde unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızın ve yöresel ürünlerimizin, maliyetine bir fiyatla halka ulaşmasını ve evlerimize girmesini sağlayıp, Renkli Sokak Projemize de katkıda bulunmasını sağlayacağız. Bu tür sokak projeleriyle ilçemizin adını tüm Türkiye’ye duyuracağız” dedi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler