Yeniköylü gençlerin Sokak İftarı yoğun ilgi gördü! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Yeniköylü gençlerin Sokak İftarı yoğun ilgi gördü!


Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi gençlerinden oluşan bir grup, geçen yıl başlattıkları ve “Bir Kap Fazla Yap” sloganıyla düzenledikleri Sokak İftarının ikincisini gerçekleştirdiler…

Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi gençlerinin geçen yıl başlattıkları ve geleneksel hale getirdikleri Ramazan Etkinliğinin ikincisi, 26 Mayıs Cumartesi akşamı yapıldı ve sokakta gerçekleştirilen etkinlik yoğun ilgi gördü.

Tirebolulu emekli öğretmenlerden Ali Rıza Himoğlu’nun önderliğinde bir araya gelen Yeniköy Mahallesi gençlerinden Osman Altay, İbrahim Işık, Mehmet Kalafatoğlu, Ali Ekiz, Yılmaz Ayvaz, Soner Takır, Sırrı Durmuşkaya, Aykut Domaç, Hüseyin Takır ve Bilal Topaloğlu’nun organizesinde gerçekleşen etkinliğe, mahalle halkı yoğun ilgi gösterirken; “Bir Kap Fazla Yap” sloganı çerçevesinde evlerinden getirdikleri yemekleri gençlerle birlikte yiyen mahalle sakinleri, cadde üzerinde harika bir ortam oluşturdular.

Yeniköylü gençlerin iftar öncesinde caddeye kurdukları masaları dolduran mahalle sakinleri, eski Ramazan sohbetleri yaparak oruçlarını açarlarken; etkinliğe 20’yi aşkın fakülte öğrencisiyle birlikte yaklaşık 200 kişi katıldı. Mahalle halkı arasında kaynaşmayı sağlamak ve komşuluk bağlarını daha da geliştirmek amacıyla geçen yıl başlattıkları Ramazan Etkinliğinin, bu yıl ikincisini düzenleyen Yeniköylü gençler, gerçekleştirdikleri süper organizeyle hep bir arada iftar yaptılar. Gençlerin çağrısına uyarak, evlerinde hazırladıkları birbirinden güzel yemekleri iftar öncesinde sokakta kurulan masalara getiren mahalle sakinleri, Akşam Namazının okunmasıyla birlikte dualar eşliğinde oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadılar ve eski Ramazan günlerini yadettiler.

Caddede büyük bir neşe içinde hep birlikte iftar yapan mahalle sakinleri ve gençler, yemek sonrasında Yıl-Ka Çay’ın sponsorluğunda bol bol çay içerek sohbet ettiler. Sokaktaki çay faslının ardından evlerinden dolu getirdikleri yemek kaplarının boşunu eline alan mahalle sakinleri, organizatör gençlere teşekkür ederek dağıldılar. Yeniköylü gençler, geleneksel hale getirdikleri Sokak İftarını önümüzdeki yıl daha da kapsamlı olarak düzenleyeceklerini bildirdiler.


Yeniköylü gençlerin Sokak İftarı yoğun ilgi gördü!” için bir yorum

  1. gençler yeniköylü olmanın ayrıcalığını yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum alınlarınızdan öpüyorum.sevgilerimle.

Yorumlar kapatıldı.