Ziraat Bankası’ndan bireysel yatırımcılara çağrı… - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Ziraat Bankası’ndan bireysel yatırımcılara çağrı…


Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü tarafından yurt çapında başlatılan kampanya kapsamında müşterilerin müracaatları hemen değerlendirmeye alınacak…

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, bireysel yatırımcılara bir çağrıda bulunarak, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması yolunda geniş kapsamlı bir kampanya başlattı. Altınları evde tutmak yerine, Hazine Müstaşarlığı’nın Altın Tahvili ya da Altına Dayalı Kira Sertifikası ile vatandaşların elindeki altınlarını değerlendirmesini amaçlayan Ziraat Bankası, 22 ve 24 ayar altınları 2 yıl vadeyle işleme koyacak.

Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması için, Hazine Müstaşarlığı güvencesinde bireysel yatırımcılara çağrıda bulunan Ziraat Bankası, müşterilerine; vade boyunca nakit getiri, ara dönemlerde nakit çekme imkanı ve vade sonunda altın imkanı gibi fırsatlar sağlayarak, ellerindeki altınları kayıp-çalınma riski olmadan ve devlet güvencesinde yatırıma dönüştürme imkanı tanıyacak. Vatandaşlar ayrıca, istedikleri zaman tahvil ya da kira sertifikasını bankaya satabilecekler.

Konuya ilişkin olarak Tirebolu Ziraat Bankası Şube Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, müracaatta bulunan müşteriler Giresun Şubesine yönlendirilecek olup, il merkezindeki değerlendirme 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak. İlgili bankadan Altına Dayalı Kira Sertifikas ve Altın Tahvili alacak müşteriler, Hazine Müsteşarlığı’nca yayınlanan “Basın Duyurusu” ve “Yatırımcı Kılavuzu”nda tanımlanan nitelikteki hurda altınlarını bankaya getirerek ihraçlara katılabilecekler. Konuyla ilgili detaylı bilgiler (www.ziraaatbankası.com.tr) web sitesinden veya (0 850 220 00 00) numarlı Müşteri İletişim Merkezi’nden alınabilecek. Bireysel yatırım yapmak isteyenlere önemle duyurulur.