Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
GÜNDEMKÜLTÜR

Tirebolu’nun yüz akı; Renkli Sokak!

Belediye Başkanı Burhan Takır, AA’ya yaptığı açıklamada, “Bu sokak sayesinde ilçemizi –Turizm Şehri- haline getireceğiz” dedi…

Tirebolu’nun tarihi mahallelerinden Yeniköy Mahallesi’nde bulunan Taflanaltı Sokak’taki Renkli Sokak, ilçeyi cazibe merkezi haline getirirken; bu sokakta yapılan boyama çalışmaları da hızla devam ediyor. İlçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan ve turizm yönünden çok dikkat çeken sokakta yer alan 5 ayrı caddenin de Renkli Sokak haline getirileceğini bildiren Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, söz konusu sokak sayesinde ilçeyi cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi.

İlçenin Yeniköy Mahallesi’nde bulunan Renkli Sokak’ta Anadolu Ajansı’na açıklamalar yapan Belediye Başkanı Takır, söz konusu sokakta sürdürülen boyama ve düzenleme çalışmalarına devam edildiğini belirterek, “Tamamı 5 caddeden oluşan söz konusu sokağımızı baştan aşağı Renkli Sokak haline getireceğiz. Yerli ve özellikle yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken söz konusu sokak sayesinde ilçemizi adeta –Turizm Şehri- konumuna getireceğiz. Bu tarihi mahallemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, ilçemizin tanıtımını yapmak ve turizmden aslan payını almak için çok önemli. O yüzden tarihi mahallemizde sürdürdüğümüz renklendirme faaliyetlerimize büyük önem veriyoruz” dedi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler