Son Dakika

Mayıs 28 2024 | Salı
EĞİTİMSPOR

Şehit Binbaşı’dan çifte şampiyonluk!

Tirebolu temsilcisi Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Ortaokulu, Badminton’da hem kızlar ve hem de erkekler kategorisinde il birincisi olarak göğsümüzü kabarttı…

Giresun’da geride bıraktığımız Mart ayının son haftasında yapılan Okul Sporları Küçükler Kız-Erkek Badminton İl Birinciliği’nde büyük bir başarıya imza atan Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Ortaokulu, her iki kategoride de şampiyon olarak göğsümüzü kabarttı. 28-29 Mart tarihlerinde Giresun Çotanak Spor Kompleksi Spor Salonunda gerçekleşen şampiyonaya damga vuran ilçemiz temsilcisinin bu başarısı, Tirebolu’da ve Milli Eğitim camiasında büyük sevinç yarattı.

Giresun Ortaokullar arası Badminton dalında hem erkeklerde ve hem de kızlarda il birincisi olan Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Ortaokulu’na şampiyonluk kupaları, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından verildi. Badminton’da her iki kategoride de il birincisi olan başarılı temsilcimiz Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Ortaokulu’nu şampiyonaya Beden Eğitimi Öğretmeni Turgay İleli hazırlarken; kızlar takımında Irmak Kocaoğlu, Büşra Zıvalı, Çağla Yılmaz ve Elanur Pir gibi öğrenci sporcular; erkekler takımında ise A. Abdullah Zıvalı, Fırat Akın, Ömer Turan, O. Şerif Kabadayı ve A. Kayra Aydın gibi öğrenci sporcular yer aldı.

Şampiyon okulumuz Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan Ortaokulu, önümüzdeki ay Bayburt’ta yapılacak grup müsabakalarında ilimiz Giresun’u temsil edecek. Badmintonda il birincisi olan başarılı okulumuzu yürekten kutluyor ve temsilcimize grup müsabakalarında da başlarılar diliyoruz.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler