Tirebolu’da Metino Ailesinin acı günü! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Metino Ailesinin acı günü!


İlçenin Yeniköy Mahallesi eşraflarından Halil Metin (59), yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybederken; ailesini ve sevenlerini üzüntüye boğdu..!

Tirebolu Yeniköy Mahallesinin tanınmış sülalelerinden Metino Ailesinin sevilen ferdi 3 çocuk babası Halil Metin (59), yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti. Muzaffer Metin ve Salih Bora’nın yeğenleri olan Halil Metin, 19 Ekim Cuma günü Tirebolu’da düzenlenen hazin bir törenle son yolculuğa uğurlandı.

Yeniköy Mahallesi sakinlerinden merhum Mehmet ve merhume Reyhan Metin’in oğulları, Muzaffer Metin ve milli güreşçi Salih Bora’nın yeğenleri, Esma Metin’in eşi, Gülden, Gönül ve Muzaffer’in biricik babaları, Ahmet, Mete, Emine ve Güner’in sevgili kardeşleri Halil Metin, yaklaşık bir yıl önce yakalandığı amansız hastalık nedeniyle tedavi görüyordu. Son olarak yatmakta olduğu Tirebolu Devlet Hastanesi’nde 18 Ekim Perşembe günü yaşamını kaybeden 3 çocuk babası Halil Metin, balıkçılık mesleğini icra ediyordu. Mütevazi bir yaşantısı olan ve gençlik yıllarında Yeniköy Mahallesinin efsane takımı Ateşspor’da futbol oynayan Halil Metin’in, ani ölümü Metino Ailesini yasa boğarken; sevenlerini de derinden üzdü. Tireboluspor’un eski oyuncularından ve Fiskobirlik emeklisi Ahmet Metin’in kardeşi Halil Metin için 19 Ekim Cuma günü Yeniköy Mahallesinde hazin bir cenaze töreni düzenlendi. Halil Metin’i son yolculuğuna uğurlamak için Yeniköy Mahallesindeki evinin önüne gelen arkadaşları ve dostları, Metino Ailesinin fertlerine taziyede bulunurlarken; merhumun kızları Gülden ile Gönül ve eşi Esma Metin, tabutun başında uzun süre gözyaşı döktüler.

Talihsiz balıkçı Halil Metin’in cenazesi, 19 Ekim Cuma günü saat 11.30’da Yeniköy Mahallesindeki evlerinin önünde alınan helallikten sonra Yeniköy Camii avlusuna götürüldü. Cuma Namazını müteakip Yeniköy Camiinde kılınan Cenaze Namazından sonra Yeniköy Mahallesi Aile Kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak m erhum kardeşimiz Halil Metin’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına da başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun..!


Tirebolu’da Metino Ailesinin acı günü!” için bir yorum

  1. METİNO AİLESİNE YÜCE RABBİM SABIR VE METANET VERSİN.HALİL ABİMİZİN MEKANI CENNET OLSUN ALLAH RAHMET EYLESİN.

Yorumlar kapatıldı.