Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
GÜNDEM

Tirebolu’daki TOKİ’de süreç yeniden başladı!

İlçemizin Doğancı Köyünde Yenikent Yapı Kooperatifi kanalıyla yapılacak olan TOKİ konutlarının inşası Tirebolu Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek…

Tirebolu’da Doğancı Köyünde yapımı planlanan ve bir süre önce şikayet konusu olan TOKİ konutları için yeni bir süreç başlatıldığı bildirildi. Belediyeden konuya ilişkin yapılan son açıklamada, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ile Tirebolu Belediyesi ve S.S. Tirebolu Yenikent Yapı Kooperatifi arasında 30.11.2018’de yeni bir protokol imzalandığı bildirildi.

TOKİ tarafından Tirebolu Doğancı Köyü 137 ada 1 parselde yapılacak olan 272 adet konutun, Yenikent Yapı Kooperatifi marifetiyle inşa edileceği ve Tirebolu Belediyesi’ne başvuru ile Tirebolu Ziraat Bankası’ndaki hesaba peşinat yatırılması gerektiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

Tapusu, S.S. Tirebolu Uenikent Yapı Kooperatifi tarafından konut yapılması amacı ile bedelsiz olarak Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na devri yapılmıştır. Devri yapılan arazi üzerine TOKİ tarafından Doğancı Köyü 137 ada 1 parselde yapılacak 272 adet konutun, Talep Organizasyonu Yenikent Yapı Kooperatifine kayıt süreçleri ile birlikte, Tirebolu Belediyesi’ne başvuru formu ile TOKİ’ye ait Tirebolu Ziraat Bankası’nda açılan hesaba yatırılacak olan peşinat ile birlikte devam edilmektedir. Toplu Konut İdaresi’ne konut için başvuru yapacak vatandaşlarımızın, S.S. Tirebolu Yenikent Yapı Kooperatifi ortaklık kayıtlarını yaparak, belediyemize başvuru formu ile müracaat yapıldıktan sonra Tirebolu Ziraat Bankası’na TOKİ Başkanlığı adına peşinatlarını yatırabilirler.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler