Harşıt Vadisinde kamyoncuların protestosu sürüyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Harşıt Vadisinde kamyoncuların protestosu sürüyor!


Harşıt Çayı üzerinde bulunan Kum-Çakıl Ocaklarından bazılarında Tirebolulu kamyonculara verilmemesi nedeniyle başlatılan grev devam ediyor..!

Gümüşhane Dağlarından doğup Tirebolu’dan denize dökülen Harşıt Çayı Havzasında bulunan Kum-Çakıl Ocaklarında, Tirebolulu kamyonculara iş verilmemesi nedeniyle başlatılan grev devam ediyor. Çay üzerinde bulunup da ilçe dışından gelen bazı firmalar tarafından çalıştırılan Kum-Çakıl Ocaklarında, Tirebolulu kamyonculara iş verilmemesini protesto eden kooperatife bağlı taşıyıcılar, dere güzergahında kontak kapatarak, olayın çözümlenmesini istiyorlar.

Tirebolu’daki Taşıyıcılar Kooperatifine bağlı kamyoncular, çaydan çekilen kum ve çakıl nakliyesinde bazı yabancı firmaların kendilerine iş vermemesini protesto ettiklerini belirterek, “Doğal hakkımız olarak biz de ilçe dışından gelen kamyonları buraya sokmak istemiyoruz. Tirebolu’nun sırtından geçinen ve ilçemiz sınırları içindeki çaydan kum-çakıl çıkararak para kazanan yabancı firmaların, kooperatife kayıtlı araçlarımıza da hak tanıması gerekir. Biz burada boşuna mı bekleyeceğiz? Bizim de ekmek parasına ihtiyacımız var. İlgililerin ve yetkililerin bu sorunumuza bir çare bulmasını istiyor ve taleplerimiz karşılanıncaya kadar da eylemimizi sürdüreceğiz” şeklinde sitemde bulundular.