Tirebolu’da Sağlık Haftası kutlandı… - SAĞLIK | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Sağlık Haftası kutlandı…


Haftayla ilgili etkinlikler merkez Sakarya İlkokulu’nda gerçekleştirilirken; öğrencilere Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Mobil Hizmet Aracı’ndan video gösterimi de yapıldı…

7-14 Nisan tarihleri arasında kutlanan Sağlık Haftası ile etkinlikler, Tirebolu’da merkez Sakarya İlkokulu’nda 13 Nisan Cuma günü icra edildi. Okul salonunda ve bahçesinde iki ayrı seansta sunulan etkinliklerde sağlıklı yaşama ve sağlıklı beslenme konularına vurgu yapılırken; öğrencilerin sunduğu gösteriler de beğeniyle izlendi.

Tirebolu’da Sakarya İlkokulu’nda gerçekleştirilen Sağlık Haftası kutlama etkinliklerine; Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven ile bazı daire amirleri, okul müdürleri ve veliler katıldı. Haftayla ilgili etkinlikler öncesinde bir konuşma yapan Sakarya İlkokulu Müdürü Zihni Yılmaz, sağlıklı yaşamanın ve sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yaparak, eğitim ve öğretimde çocukların sağlıklı ve dengeli beslenmelerinin, okul başarısında ayrı bir yeri olduğunu ve bu konuda velilere de önemli görevler düştüğünü söyledi.

Sağlık Haftası kutlama etkinliklerinde Sakaryalı öğrencilerin sunduğu tiyatro, skeç ve müzikli rontlar izleyiciler tarafından beğeniyle izlenirken; Tirebolu Halk Pazarında vatandaşlarla yapılan Sağlıklı Beslenme konulu röportaj bir hayli dikkat çekti. Bu arada, okul bahçesinde Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Mobil Hizmet Aracı’ndan öğrencilere haftayla ilgili sunulan video gösterimi de etkinliklere ayrı bir renk kattı. Sakarya İlkokulu’ndaki kutlamalar, konuklara verilen yöresel yemek ikramı ile sona erdi.