Tirebolu’da Uçurtma Şenliği yapıldı! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Uçurtma Şenliği yapıldı!


Tirebolu Belediyesi’nce Bahar Şenlikleri kapsamında ilçedeki barınak sahasında düzenlenen şenlikte, çocuklar gönüllerince eğlenerek heyecanlı anlar yaşadılar…

Tirebolu Belediyesi, Bahar Şenlikleri kapsamında ilçenin barınak sahasında Uçurtma Şenliği düzenledi. 12 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen şenliğe küçük çocukların yanı sıra büyükler de yoğun ilgi gösterdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Besim Kadıoğlu’nun da katıldığı şenlikte, heyecanlı anlar yaşayan çocuklar gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. Barınak sahasında gerçekleşen şenlik, havanın da rüzgarlı olması dolayısıyla daha ilgi çekici bir hale geldi ve belediyenin ücretsiz olarak dağıttığı uçurtmaları çocuklarıyla birlikte eline alan yetişkinler de birbirleriyle yarışmaya tutuştular. Bir hayli heyecanlı anların yaşandığı şenlikte, belediye tarafından pamuk şekerle günün tadını çıkaran çocuklar, alana gelen görevlilere yüzlerini boyatarak palyaço kılığına girip eğlencenin doruğuna çıktılar.

Tirebolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Kadıoğlu, Bahar Şenlikleri kapsamında gerçekleştirdikleri organizasyona “Düşler Diyarı Uçurtma Şenliği” adını verdiklerini belirterek, “Çocuklarımızın ebeveynleriyle birlikte eğlenmelerini ve hoşça vakit geçirmelerini sağlamak için düzenlediğimiz bu etkinlik gerçekten çok güzel  oldu. Bu tür etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.