Son Dakika

Nisan 16 2024 | Salı
GÜNDEMYAŞAM

Vali Serdengeçti, Tirebolu’da!

Bu haftaki mesaisine Tirebolu’dan başlayan Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, ilçede bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunurken; Harşıt Savunması’nın 106’ncı yılında yapılan Fidan Dikme Etkinliği’ne de katıldı…

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, hafta başında Tirebolu’yu ziyaret ederek, ilçede bir dizi incelemelerde bulundu. 12 Şubat Pazartesi günkü mesaisini Tirebolu’da geçiren Vali Serdengeçti, Harşıt Vadisi’nde gerçekleşen Fidan Dikme Etkinliği’ne de katılarak, Harşıt Savunması’nın 106’ncı yılında 106 fidanın toprakla buluşmasında da hazır bulundu.

Vali Serdengeçti, Tirebolu’da ilk olarak ilçenin Demirci Mahallesi’ndeki Ahmet Rasim Baş Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nu ziyaret ederek, yapılan ek bina inşaatı hakkında yetkililerden bilgi aldı. Buradaki incelemeleri sırasında okuldaki özel öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Serdengeçti, onlarla bir süre sohbet etti. İlk ziyaretin ardından beraberindekilerle Körliman Mahallesi’ne geçen Vali Serdengeçti, söz konusu mahallede bulunan Şehit Binbaşı H. Avni Alpaslan İlköğretim Okulu’nda incelemeler yaparken, ihale işlemleri tamamlanan okulun güçlendirme işinin tamamlanmasıyla öğrencilerin daha güvenli bir eğitim ortamına kavuşacağını ifade etti.

İlçedeki okul incelemelerinin ardından Tirebolu Kaymakamlığı’na gelen Vali Serdengeçti, burada İlçe Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan ve İlçe Protokolü ile bir araya geldi. Kaymakam Kotan’dan ilçenin genel durumu, eğitim, sağlık ve altyapı projeleri hakkında bilgiler aldı. Kaymakamlık ziyaretinden sonra ilçedeki esnaf ve vatandaşlarla da buluşan Vali Serdengeçti, esnaf ve vatandaşların güncel konulardaki düşüncelerini dinleyerek, onlardan yerel ihtiyaçları ve beklentileriyle ilgili bilgiler edindi. Vali Serdengeçti’nin Tirebolu’daki ziyaret ve incelemelerinde Ak Parti Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım Elmas’da hazır bulundu.

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler