CHP’nin Giresun’da 10 aday adayı var! - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

CHP’nin Giresun’da 10 aday adayı var!


24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği seçimleri için Giresun’dan aday adayı olan 10 isim, 14 Mayıs Pazartesi günü İl Başkanlığında düzenlenen bir törenle basına tanıtıldı…

Giresun’da 4 milletvekilliği için partilerin aday adayları belli olurken; ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) aday adayı sayısı 10 kişi olarak netleşti. 24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği Seçimleri için Giresun’dan aday adaylığını koyan 10 isim, 14 Mayıs Pazartesi günü İl Başkanlığında yapılan bir törenle basına tanıtıldı.

CHP’nin Giresun’daki tanıtım toplantısına; Belediye Başkanı Kerim Aksu ile partinin il yöneticileri, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Aday adaylarının sunumunu CHP İl Başkanı Fikret Bilge gerçekleştirirken; milletvekili aday adaylarından ve şu anki mevcut milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Konya’daki görevi nedeniyle bu toplantıya katılamadı. CHP’nin Giresun Milletvekilliği için başvuruda bulunan 10 aday adayının isimleri şöyle: Sevgi Mutlu Güngör, Melek Pezükoğlu, Bülent Bektaşoğlu, Necati Tığlı, Eşref Karaibrahim, İbrahim Akgün, Reşat Nuri Özdemir, Mehmet Turan, Dursun Karahasan ve Suat Öndaş.

Öte yandan, CHP’de mülakata göre belirlenecek 10 aday adayı arasında sıralamanın nasıl olacağı ve ilk 4’e girecek isimlerin kimler olacağı henüz bilinmezken; mevcut milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun birinci sırayı alacağına garanti gözüyle bakılıyor. CHP’deki aday adayı sıralaması Mayıs ayı sonunda belli olacak.