TİRDEF’te yeni bir dönem başlayacak! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

TİRDEF’te yeni bir dönem başlayacak!


 Merkezi İstanbul’da bulunan Tirebolu Dernekler Federasyonu’nun yeni döneme ait olağan genel kurulu 21 Ocak Pazar günü gerçekleşecek…

Tirebolu Dernekler Federasyonu’nun (TİRDEF) yeni döneme ait olağan genel kurulu, 21 Ocak Pazar günü toplanacak ve federasyonun yeni yöneticileri belli olacak.

Kongre öncesinde Genel Başkanlık için adaylığını açıklayan ilk isim olan TİRDEF kurucularından İbrahim Balcıoğlu, halen 18 dernekli federasyonda yeni bir kan değişikliğine ihtiyaç duyulduğunu ve bu değişim talepleri doğrultusunda aday olduğunu ifade ederek; TİRDEF’in, üyeleriyle birlikte yurt çapında örnek bir federasyon olduğunu dile getirdi. Amaçlarının, Tirebolu’ya hizmet ve bu yolda bütün imkanları seferber etmek olduğunu kaydeden Mali Müşavir Balcıoğlu, “Böylesine nitelikli üyelere sahip TİRDEF’in, el ele verdiği sürece başarılamayacak güçlük, aşılamayacak engeli yoktur. Bu zamana kadar federasyondaki üyelerimiz ve STK’larla hep birlikte olduk. Şimdi genel Başkanlık için bir imkan doğdu. Biz de bu imkanı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz.Genel Başkanlık konusunda TİRDEF’ten gereken desteği bulacağımızı biliyoruz. Yeni yönetimle birlikte yeni bir dönemi başlatmak istiyoruz” diyerek, 21 Ocak Pazar günü federasyonun tüm  üyelerini kongreye davet ettiğini sözlerine ekledi. Öte yandan, TİRDEF’te hafta sonu yapılacak kongrede herhangi bir değişiklik olmazsa, Genel Başkanlık için 3 aday yarışacak. Bu adaylardan biri olan Balcıoğlu, demokratik bir ortamda gerçekleşmesini beklediği kongrede, kazananın Tirebolu olmasını istediğini belirtirken, diğer adaylar Ali Demir ve Necdet Ali Demirel’e de başarılar dilediğini bildirdi.